KONST / Litografier / Färglitografi 11587041
nr 1158 7041
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Japanska, 1977, signerad och numrerad 268/320, motivet: 50x40 ca
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 29 januari 2018
kl 18:21:16
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg